Drogi Użytkowniku, niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz korzystać z naszej strony, zapoznaj się proszę z poniższymi informacjami. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu końcowym. Za ich pomocą zbierane są informacje, które mogą stanowić dane osobowe, przetwarzamy je w celu poprawy jakości usług oraz w celach analitycznych i marketingowych aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień plików cookie znajdziesz w naszej polityce prywatnśsci.

close
Dwie Fridy - Frida Kahlo

Dwie Fridy - Frida Kahlo

Obrazy na płótnie naciągnięte są na drewniane krosno malarskie, zabezpieczone werniksem. Gotowe do powieszenia na ścianie. Ekologiczne, bezzapachowe i bezpieczne dla zdrowia atramenty EPSON HDR.

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Frida Kahlo (1907 -1954)

 

 

Frida Kahlo, a właściwie Magdalena Carmen Frieda Kahlo Calderon, urodziła się 6 lipca 1907 roku w Coyoacan. Jej ojciec był malarzem i fotografem. Miała 5 rodzeństwa. Mając 15 lat przeżyła poważny wypadek, który całkowicie zmienił jej życie. Zamiast robić karierę w medycynie zdecydowała się na malarstwo. Jej twórczość szokowała, ukazywała ból i surowe traktowanie kobiet. Dzięki temu została dostrzeżona przez ruch feministyczny i stała się jego symbolem w ostatnich latach XX wieku. W jej autoportretach widoczny jest wpływ rdzennej kultury rodzinnej. Związała się z Diego Rivery, którym z czasem wzięła ślub. Miała też romans z Lwem Trockim, który został zamordowany w Meksyki, prawdopodobnie w jej domu. Umarła najprawdopodobniej śmiercią samobójczą w dniu 13 lipca 1954. Jej prochy umieszczono w prekolumbijskiej urnie, która jest wystawiona w byłym domu Kahlo La Casa Azul w Coyoacan. Dom zamieniono w muzeum m.in. prezentujące wiele jej prac. 

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.