Drogi Użytkowniku, niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz korzystać z naszej strony, zapoznaj się proszę z poniższymi informacjami. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu końcowym. Za ich pomocą zbierane są informacje, które mogą stanowić dane osobowe, przetwarzamy je w celu poprawy jakości usług oraz w celach analitycznych i marketingowych aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień plików cookie znajdziesz w naszej polityce prywatnśsci.

close

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie

ebiuletyn rabat do 50 %

Pokłon Trzech Króli - Sandro Botticelli

Pokłon Trzech Króli - Sandro Botticelli

273,00 zł

Obrazy na płótnie naciągnięte są na drewniane krosno malarskie, zabezpieczone werniksem. Gotowe do powieszenia na ścianie. Ekologiczne, bezzapachowe i bezpieczne dla zdrowia atramenty EPSON HDR.

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Pokłon Trzech Króli

Sandro Botticelli w swojej rodzinnej Florencji obchodził co roku święto Trzech Króli. Była to wielka procesja z Pochodem Mędrców. Dlatego tez ten temat był mu bliski. Powstały cztery wersje Pokłonu Trzech Króli. Jedna z nich można zobaczyć poniżej. Jest to najbardziej znany z tej serii obraz. Artysta umieścił przed żłóbkiem swoich protektorów Medyceuszów ( u stóp Madonny zauważyć można Kosmę Starego, po środku - Piera, ojca Wawrzyńca Wspaniałego odwróconego do widzów plecami oraz stojącego przy lewej dolnej krawędzi samego Wawrzyńca. Gdy przyjrzymy się dokładniej obrazowi, to ujrzymy również samego S. Botticellego, stojącego z boku po prawej stronie.

 


Sandro Botticelli (1445-1510)Niespokojny duch, pasjonat, nieustannie trawiony wewnętrznym ogniem”

tak o nim mówił Heinrich Wolfflin, szwajcarski historyk sztuki.

 

Sadro di Botticelli, znakomity malarz obrazów na desce i na murze: jego robota ma prawdziwie męski wyraz i wykonana jest z największym rozumem, cała w dobrych proporcjach...” - ( z listu do Lodovica il Moro, pisanego do wysłannika we Florencji ok.1485 r.)

 

Sandro Botticelli, a właściwie Alessandro di Mariano Filipepi, to włoski malarz okresu renesansu. Urodził się w rodzinie mieszczańskiej. Najstarszy z braci Filipepi – kupiec Giovani nosił przydomek „Botticello”, ( czyli beczułka ), stąd też późniejsze nazwisko malarza. Pierwsze umiejętności w sztuce rysunku zdobył u swojego brata Antonio, który był złotnikiem i grawerem. Następnie, w 1464 roku, został przyjęty do pracowni mistrza Fra Filippo Lippi i przez krótki czas terminował u niego przy malowaniu fresków w katedrze w Prato. S. Botticelli powrócił do rodzinnej Florencji, gdy Lippi udał się do Spoleto. W 1470 r. otworzył własną pracownię. Jego uczniem został Filippino Lippi, syn Filippa, u którego on sam rozpoczął naukę. Realizował w niej głównie zamówienia od bogatych rodzin florenckich. W 1481 r. papież Sykstus IV powierzył mu wykonanie trzech fresków w Kaplicy Sykstyńskiej. Pracował tam w gronie tak znakomitych artystów jak Ghirlandaio, Piero del Pollaiuollo i Perigino. Po kilkunastu miesiącach powrócił do rodzinnego miasta. Znowu zaczęły sie mnożyć zamówienia, głównie ze strony mecenasów. W 1483 r. udekorował willę Wawrzyńca Wspaniałego w Volterra. Jego malarstwo, dzięki płynnej linii, bogatej kolorystyce i subtelnemu modelunkowi postaci wyróżniało sie spośród innych. W późniejszym okresie malarz uległ ideologii głoszonej przez Savanarolę, dominikana z Ferrary, zwalczającego rozpustę, wystawny tryb życia i kult pogańskiej starożytności. Jego styl stał się surowszy, przesycony niepokojem. Tworzył wtedy tylko dzieła religijne i wykonywał ilustracje do „Boskiej KomediiDantego. Sandro Botticelli nigdy nie założył rodziny. W samotności zmarł 17 maja 1510 roku we Florencji, a jego trumnę złożono w rodzinnym grobowcu w kościele Ognissanti. Najsłynniejsze obrazy artysty, takie jak: La Primavera (Wiosna), Narodziny Wenus, Wenus i Mars odzwierciedlają zamiłowanie do mitologii i filozofii antycznej.

 

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.