Drogi Użytkowniku, niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz korzystać z naszej strony, zapoznaj się proszę z poniższymi informacjami. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu końcowym. Za ich pomocą zbierane są informacje, które mogą stanowić dane osobowe, przetwarzamy je w celu poprawy jakości usług oraz w celach analitycznych i marketingowych aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień plików cookie znajdziesz w naszej polityce prywatnśsci.

close

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie

ebiuletyn rabat do 50 %

Znalezienie ciała Holofernesa - Sandro Botticelli

Znalezienie ciała Holofernesa - Sandro Botticelli

60,00 zł

Obrazy na płótnie naciągnięte są na drewniane krosno malarskie, zabezpieczone werniksem. Gotowe do powieszenia na ścianie. Ekologiczne, bezzapachowe i bezpieczne dla zdrowia atramenty EPSON HDR.

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Znalezienie ciała Holofernesa

Obraz ten przedstawia zakończenie akcji. Judyta, aby móc ocalić swoje oblężone miasto udała się do nieprzyjacielskiego wodza Holofernesa i oczarowała go swoją urodą. Gdy on leżał już pijany i śpiący na łóżku - obcięła mu głowę jego własnym mieczem. Ciało Holofernesa odrywają jego oficerowie.

 Sandro Botticelli (1445-1510)
 

Niespokojny duch, pasjonat, nieustannie trawiony wewnętrznym ogniem”

tak o nim mówił Heinrich Wolfflin, szwajcarski historyk sztuki.

 

Sadro di Botticelli, znakomity malarz obrazów na desce i na murze: jego robota ma prawdziwie męski wyraz i wykonana jest z największym rozumem, cała w dobrych proporcjach...” - ( z listu do Lodovica il Moro, pisanego do wysłannika we Florencji ok.1485 r.)

 

Sandro Botticelli, a właściwie Alessandro di Mariano Filipepi, to włoski malarz okresu renesansu. Urodził się w rodzinie mieszczańskiej. Najstarszy z braci Filipepi – kupiec Giovani nosił przydomek „Botticello”, ( czyli beczułka ), stąd też późniejsze nazwisko malarza. Pierwsze umiejętności w sztuce rysunku zdobył u swojego brata Antonio, który był złotnikiem i grawerem. Następnie, w 1464 roku, został przyjęty do pracowni mistrza Fra Filippo Lippi i przez krótki czas terminował u niego przy malowaniu fresków w katedrze w Prato. S. Botticelli powrócił do rodzinnej Florencji, gdy Lippi udał się do Spoleto. W 1470 r. otworzył własną pracownię. Jego uczniem został Filippino Lippi, syn Filippa, u którego on sam rozpoczął naukę. Realizował w niej głównie zamówienia od bogatych rodzin florenckich. W 1481 r. papież Sykstus IV powierzył mu wykonanie trzech fresków w Kaplicy Sykstyńskiej. Pracował tam w gronie tak znakomitych artystów jak Ghirlandaio, Piero del Pollaiuollo i Perigino. Po kilkunastu miesiącach powrócił do rodzinnego miasta. Znowu zaczęły sie mnożyć zamówienia, głównie ze strony mecenasów. W 1483 r. udekorował willę Wawrzyńca Wspaniałego w Volterra. Jego malarstwo, dzięki płynnej linii, bogatej kolorystyce i subtelnemu modelunkowi postaci wyróżniało sie spośród innych. W późniejszym okresie malarz uległ ideologii głoszonej przez Savanarolę, dominikana z Ferrary, zwalczającego rozpustę, wystawny tryb życia i kult pogańskiej starożytności. Jego styl stał się surowszy, przesycony niepokojem. Tworzył wtedy tylko dzieła religijne i wykonywał ilustracje do „Boskiej KomediiDantego. Sandro Botticelli nigdy nie założył rodziny. W samotności zmarł 17 maja 1510 roku we Florencji, a jego trumnę złożono w rodzinnym grobowcu w kościele Ognissanti. Najsłynniejsze obrazy artysty, takie jak: La Primavera (Wiosna), Narodziny Wenus, Wenus i Mars odzwierciedlają zamiłowanie do mitologii i filozofii antycznej.

 

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.