Drogi Użytkowniku, niniejszym informujemy Cię, że przetwarzamy Twoje dane osobowe. Zanim zaczniesz korzystać z naszej strony, zapoznaj się proszę z poniższymi informacjami. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, które są instalowane na Twoim urządzeniu końcowym. Za ich pomocą zbierane są informacje, które mogą stanowić dane osobowe, przetwarzamy je w celu poprawy jakości usług oraz w celach analitycznych i marketingowych aby dostosować treści do Twoich preferencji i zainteresowań. Więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień plików cookie znajdziesz w naszej polityce prywatnśsci.

close

Koszyk

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie

ebiuletyn rabat do 50 %

Mleczarka lub Nalewająca mleko, ok. 1660

Mleczarka lub Nalewająca mleko, ok. 1660

92,40 zł

Obrazy na płótnie naciągnięte są na drewniane krosno malarskie, zabezpieczone werniksem. Gotowe do powieszenia na ścianie. Ekologiczne, bezzapachowe i bezpieczne dla zdrowia atramenty EPSON HDR.

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

Jan Vermeer (1632-1675)

 

Informacje biograficzne o tym malarzu holenderskim są bardzo skąpe. Wiadomo jednak, że urodził się 31 października 1632 roku. Jego rodzicami byli Reijnier Jans i Digna Baltens. Był prawdopodobnie uczniem Carela Fabritiusa, a w 1653 został przyjęty do cechu św. Łukasza, skupiającego malarzy, rzemieślników i osoby wykonujące różne inne profesje w Delft, zostając mistrzem cechu w 1662 i ponownie w 1970. Gdy miał 21 lat poślubił Catharinę Bolnes, ze związku tego przyszło na świat 11 (a może nawet 15) dzieci. Jego sytuacja finansowa nie była zatem dobra i malarz popadł w długi. Sytuację tę dodatkowo utrudnił wybuch w 1672 roku wojny francusko-holenderskiej. 13 grudnia 1975 roku Jan Vermeer zmarł. Został pochowany dwa dni później w Delf. Większość jego obrazów stanowią sceny rodzajowe, charakteryzujące się przejrzystą klarownością, wyraźną atmosferą spokoju oraz harmonią barw opartą często na żółci i błękicie. Często malował także samotne kobiety w ich domostwach.

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.